Sport pomaga w zrzuceniu palenia

, , , Tagi , , ,

Palenie papierosów jest jednym najpopularniejszych nałogów. Każdy palący chociaż raz rozważał rzucenie palenia, ale większość uznało, że jest to zadanie zbyt trudne i skomplikowane. Tymczasem jest wręcz odwrotnie. Palenie łatwiej jest rzucić prowadząc aktywny tryb życia.

Sport przeciw paleniu

Okazuje się, że regularne ćwiczenia fizyczne pozwalają nie tylko na zerwanie z nałogiem, ale również zapobiegają powrotowi do niego. Okazuje się, że wprowadzenie do swojego życia odpowiedniej aktywności fizycznej zwiększa szansę na trwałe usunięcie nałogu z życia nawet o ponad pięćdziesiąt procent. Pięć lat uprawiania jakiegoś sportu pozwala o kilka procent obniżyć ryzyko chorób układu krążenia, w tym oczywiście zawału serca, czy udaru mózgu. Regularne ćwiczenia pomagają także powrócić do zdrowia oraz usunąć skutki długoletniego palenia. Przedłużają również życie palaczy, które jak wiadomo stoi często pod znakiem zapytania. Trening pozwala na usunięcie z organizmu toksycznych substancji w trybie przyśpieszonym. Płuca szybciej się oczyszczają, niwelując problem uciążliwego kaszlu i zalegającej w nich wydzieliny. Aktywność fizyczna to szybszy powrót do pełnej wydolności organizmu byłych nałogowych biegaczy.

Sposób na głód nikotynowy

Największym problemem osób borykających się z rzuceniem palenia jest dokuczliwy głód nikotynowy w czasie gdy organizm domaga się swojej codziennej dawki. Zastępowanie papierosów środkami zawierającymi nikotynę nie prowadzi do wyleczenia. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się głodu jest po prostu odwrócenie uwagi. Jeśli głód zaczyna być bardzo dokuczliwy można pobiegać, udać się na basen, lub zająć się inną aktywnością. Okazuje się, jak wykazały eksperymenty, że po treningu wielu ludzi nie odczuwa już żadnej ochoty na palenie. Dzieje się tak z powodu ugruntowania gospodarki hormonalnej i wywołania uczucia zadowolenia, podobnego do tego, jakie mózg odczuwa paląc papierosy. Jednak odbywa się to w o wiele zdrowszy sposób.

Poprzedni

Brak ruchu to zagrożenie dla życia

Astma i alergia wykluczają aktywność fizyczną?

Następny

Dodaj komentarz