Zalety gorzkiej czekolady

, Tagi , , , , , ,

Czekolada jest znana od wieków, każdy wie, że poprawia humor, zawiera dużo magnezu. Czekolada jest zdrowa, ale tylko gorzka! Najwięcej prozdrowotnych właściwości ma czekolada surowa.

Czekolada gorzka a słodka – wpływ na apetyt

Obie wersje czekolady są kaloryczne. Jednak różnią się diametralnie wpływem na apetyt. Zwykła słodka czekolada to po prostu morze cukru. Po jej zjedzeniu niemal natychmiast zaczynamy odczuwać chęć na zjedzenie czegoś, najczęściej innych niezdrowych przekąsek. Natomiast czekolada gorzka, czyli zawierająca od siedemdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent kakao, działa odwrotnie. Hamuje apetyt. Przyczynia się do tego na pewno gorzki smak, który ludzie podświadomie rozpoznają jako trujący, dlatego nie chcemy go spożywać w dużych ilościach, ale również bogactwo witamin i mikroelementów, które w pełni zaspokajają apetyt. Ponadto czekolada wpływa na dobroczynny skład bakterii żyjących w układzie pokarmowym człowieka, zmniejszając ryzyko przerostu niekorzystnych szczepów bakterii. Słodka czekolada przyczynia się do przerostu Candidy.

Ciężka praca tylko z czekoladą

Zamiast szprycować się suplementami diety, wystarczy w czasie wytężonej pracy umysłowej i fizycznej sięgać co jakiś czas po kostkę gorzkiej czekolady. Doskonale dodaje ona energii, regeneruje, pobudza. Wpływa również na pracę umysłu. Odświeża go, zawiera magnez i witaminy z grupy B bardzo korzystne dla układu nerwowego. Ponadto czekolada wzmaga koncentrację, tak, że nic nas nie rozprasza. Zamiast kolejnej filiżanki kawy, która jedynie pobudza, ale zmniejsza przy tym koncentrację, szczególnie pracując w nocy, warto sięgnąć po mocą, gorzką czekoladę. Czekolada zawiera więcej polifenoli, antyoksydantów, niż owoce. Czekolada ciemna jest także polecana kobietom w ciąży. Nie tylko pozwala mniej przybrać na wadze w tym czasie, ale również dostarcza kobiecie i płodowi niezbędnych witamin i mikroelementów. Pomaga również odciążyć nieco kobietę w tym trudnym okresie, a także wspomóc ją w czasie po porodzie.

Poprzedni

Produkty bezglutenowe – kupować, czy robić samemu?

Objawy nadużywania kawy

Następny

Dodaj komentarz