Diety, zdrowie, fitness i odchudzanie – DIETY.PL

Menu

Czy warto trenować?

Życie w ciągłym biegu, niewystarczająca ilość odpoczynku oraz brak regularnych ćwiczeń sprawia, że coraz większa ilość osób skarży się na złe samopoczucie oraz kiepski stan zdrowia. Okazuje się, że nie trzeba radykalnie zmieniać swojego życia, by poprawić jego jakość. Wystarczy zacząć systematycznie ćwiczyć w domu.

Trenować można nawet w domu

Trenować może każdy, dobre efekty można uzyskać wykonując nawet najprostsze ćwiczenia takie jak pompki, przysiady i skłony. Jednak ćwiczenia tego typu dość szybko mogą stać się monotonne. Aby poprawić komfort ćwiczeń i ich efektywność wystarczy odpowiednio przygotować mieszkanie oraz kupić sprzęt do ćwiczeń. Specjalistyczne maszyny treningowe nie należą do najtańszych. Na szczęście wyposażenie do siłowni domowej można kupować stopniowo. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w podstawowe elementy takie jak np.: materac gimnastyczny czy hantle.

Jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać?

W późniejszym okresie można zdecydować się na zakup bardziej zaawansowanych maszyn takich jak rower treningowy, drążek do podciągania czy ławka do ćwiczeń. W czasie zakupów należy wybierać sprzęt, który jest wytrzymały oraz wszechstronny. Nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Tanie urządzenia zazwyczaj są kiepskiej jakości, przez co są bardzo awaryjne i mało komfortowe. Dobra maszyna treningowa powinna angażować w czasie treningu jak największą ilość mięśni, równocześnie będąc niezawodną w użytkowaniu.

Trening cardio

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się urządzenia do treningu cardio. Trening tego typu pozwala spalić dużą ilość kalorii oraz znacznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Trening cardio poprawia również wydolność organizmu a także wzmacnia mięśnie, stawy oraz kości. Najbardziej popularnymi maszynami do treningu cardio są rower treningowy oraz orbitrek.

Zarówno rowery treningowe jak i orbitreki to świetne maszyny. Ćwiczenia na nich dają możliwość pozbycia się niechcianych kilogramów oraz poprawy kondycji fizycznej. Przewagą orbitreka nad rowerem treningowym jest to, że w czasie ćwiczeń zmusza on do pracy również mięśnie górnej części ciała. W czasie korzystania z roweru treningowego pracują praktycznie jedynie mięśnie kończyn dolnych. Wybór wyposażenia naszej domowej siłowni powinien być uzależniony tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Trening, aby był skuteczny, musi być regularny. Trudno zmobilizować się do wykonywania ćwiczeń, których się nie lubi, dlatego warto wybrać taką formę treningu, która sprawia nam maksymalnie dużo przyjemności.

 

Kategorie:   ARTYKUŁY, FITNESS

Komentarze