Dlaczego infekcje intymne nawracają?

, Tagi , , , , ,

Raz złapana infekcja intymna to sprawa nie tylko wstydliwa, ale również trudna do wyleczenia. Często infekcje nawracają, nawet jeśli wydawało się, że zostały uleczone.

Dlaczego infekcje nawracają?

Przyczyny są różne. Jedną z przyczyn nawracana infekcji jest po prostu sprzyjające środowisko dla rozwoju grzybów w florze narządów intymnych. Na przykład zła dieta, obfita w węglowodany proste jest przyczyną nawracających infekcji. Mogą one również świadczyć wręcz o innym problemie – rozwijającej się cukrzycy. Grzyby lubią cukier, a zła dieta i choroba zmieniają naturalną kwaśną florę bakteryjną narządów intymnych kobiety w bardziej przystosowaną do ich rozwoju. Przyczyną infekcji jest też zaburzona flora bakteryjna jelit. Do nawracania infekcji mogą przyczyniać się również złe nawyki. Jeśli po wyleczeniu kobiety wracają do nich i nie przestrzegają odpowiedniej higieny, nie powinny liczyć na to, że infekcja nie powróci. Czasem wynika to także z niewiedzy. Przyczyną bywa również nieprzestrzegający higieny partner seksualny.

Co zrobić by nie powracały infekcje?

Aby na dobre wyleczyć się z choroby ważne jest zażywanie przepisanych przez lekarza lekarstw, ale również zachowanie higieny. Przesada w drugą stronę, czyli nadmierne mycie także nie jest zdrowe i może nawet zaostrzać infekcję. Nie pomagają również głębokie irygacje. Dlatego ważne by zachować zdrowy rozsądek. Kobiety powinny nosić bieliznę i ubranie z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Jak najczęściej chodzić w spódnicach i sukienkach. Szczególną uwagę należy zachować w czasie miesiączki, gdy skłonność do infekcji jest najwyższa. Zatem należy unikać pływania w zbiornikach wodnych niezbyt wysokiej klasy czystości, częściej korzystać z prysznica szczególnie latem. Do mycia okolic intymnych należy stosować specjalne kosmetyki o łagodnym działaniu z odpowiednim ph. Nie nadają się do tego zwykłe mydła, ani korzystanie z gąbek. Kobiety powinny dbać o dietę i nie zapominać o odpowiedniej ilości probiotyków.

Poprzedni

Potas – pierwiastek koronny w diecie

Cheat meal – doskonałe rozwiązanie od czasu do czasu

Następny

Dodaj komentarz