Diety, zdrowie, fitness i odchudzanie – DIETY.PL

Menu

Masuj się i oddychaj dla zrzucenia kilogramów

Walka o idealną sylwetkę kojarzy się ciężką pracą fizyczną. Tymczasem zabiegi spa oraz fizjoterapeutyczne i nie tylko to także sposób na spalenie tkanki tłuszczowej.

Masaż spala tłuszcz

Czy możliwie, żeby coś tak przyjemnego jak masaż mogło odchudzać? Oczywiście. Podczas profesjonalnego masażu znacząco wzrasta temperatura całego ciała oraz pobudzone zostaje krążenie. Mięśnie są pobudzone i zaczynają nabiegać krwią, zupełnie jak podczas ćwiczeń fizycznych. Już zwykły masaż klasyczny jest w stanie wiele zdziałać. Warto jednak pamiętać, że dobranie odpowiedniego rodzaju masażu jeszcze zwiększy efekt. Dlatego przydatny jest na przykład masaż limfatyczny, jaki szczególnie usprawnia gospodarkę tłuszczami w organizmie. Różne rodzaje masażu można bez problemu łączyć ze sobą, aby uzyskać odpowiednie efekty. Dodatkową pomocą mogą być środki pobudzające rozbijanie i spalanie tłuszczu w ciele, czyli specjalne balsamy rozgrzewające i chłodzące na bazie naturalnych środków. Masaż widocznie polepsza stan skóry całego ciała i czyni ją jędrniejszą. Jest polecany osobom, które mają do zrzucenia większą ilość kilogramów, aby uniknąć rozstępów oraz problemu z obfisłą skórą.

Weź głęboki oddech

Oddychanie spala kalorie, ale ćwiczenia oddechowe pozwalają zwiększyć ich ilość. Oddech jest bardzo istotnym elementem każdej aktywności fizycznej, ale sam w sobie również pomaga. Ćwiczenia oddechowe oprócz pomocy w spaleniu zbędnych kalorii pozwalają się uspokoić, wyciszyć i dotlenić, dzięki czemu mózg sprawniej pracuje. Głębokie oddychanie sprawia, że we krwi wzrasta poziom tlenu, jest on także szybciej transportowany za sprawą przyśpieszonego bicia serca i większego krążenia. Przyśpiesza metabolizm oraz usprawnia się wydalanie toksycznych substancji, jakie często są przeszkodą do osiągnięcia idealnej sylwetki. Ćwiczenia oddechowe można wykonywać wszędzie po kilka minut dziennie, dlatego powodują tracenie kalorii mimo wolnie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zestresowanych i zabieganych, cierpiących na chroniczny brak czasu.

Kategorie:   ĆWICZENIA, FITNESS, ZDROWIE I URODA

Komentarze