Diety, zdrowie, fitness i odchudzanie – DIETY.PL

Menu

W jaki sposób mężczyzna powinien dbać o siebie?

Wiele osób uważa, że prawdziwy mężczyzna nie powinien przykładać zbyt dużej uwagi do swojego wyglądu. Każdy oczywiście musi sam zdecydować czy chce o siebie zadbać czy też nie. Ważne jest by nie robić czegoś wbrew sobie, nie każdy przecież musi być elegancki. Są jednak rzeczy, o których powinien pamiętać każdy facet.

Odpowiednie perfumy

Kiedyś mówiło się, że wystarczy jeśli mężczyzna pachnie potem lub dobrym alkoholem, jednak w dzisiejszych czasach inaczej się postrzega mężczyzn. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nasz zapach ma ogromny wpływ na to jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Dobre perfumy wpływają również na naszą samoocenę. Dzięki nim czujemy się lepiej I pewniej nawet w trudnych sytuacjach. Odpowiednio dobrany zapach stanowi doskonałe uzupełnienie ubioru.

Ochrona przed słońcem

Niestety niewielu mężczyzn przejmuje się szkodliwym wpływem promieni słonecznych na zdrowie. Bardzo groźne są zwłaszcza: promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie widzialne oraz podczerwień. Przyspieszają one proces starzenia się skóry a także mogą być czynnikiem wywołującym groźne choroby skóry. Mężczyźni również powinni zadbać o swoje zdrowie i stosować specjalne kosmetyki ochronne. W czasie słonecznych dni należy zabezpieczyć skórę specjalnym kremem z filtrem przeciwsłonecznym. W sklepie warto wybierać te kosmetyki, które zawierające filtry UVB, UVA, koenzym Q10 oraz witaminy C i E.

Higiena jamy ustnej

Już od małego uczymy się jak ważne dla naszego zdrowia jest regularne mycie zębów. Mogłoby się wydawać, że higiena jamy ustnej nie powinna stanowić problemu. Niestety ostatnie badania wykazały, że co dziesiąty mężczyzna nie myje zębów regularnie. Zaniedbywanie higieny jamy ustnej może stać się przyczyną chorób dziąseł oraz zębów. Schorzenia te mogą z kolei prowadzić do groźnych schorzeń takich jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Higiena jamy ustnej to nie tylko szczotkowanie zębów, ale również czyszczenie przestrzeni międzyzębowych specjalną nicią dentystyczną.

Praca nad sylwetką

Nie jest żadną tajemnicą, że bardziej atrakcyjni są silni mężczyźni. Praca nad sylwetką nie jest jednoznaczna z pracą nad rozbudową swojej muskulatury. Mężczyzna powinien dbać o stan swojego ciała. Można chodzić na siłownię lub trenować w zaciszu własnego mieszkania. W zależności od indywidualnych preferencji można wykonywać ćwiczenia na klatę, biegać, jeździć na rowerze lub pływać.

Kategorie:   ARTYKUŁY, FITNESS, ZDROWIE I URODA

Komentarze