Diety, zdrowie, fitness i odchudzanie – DIETY.PL

Menu

Terapia sokami

Pięć porcji warzyw i owoców winno znaleźć swoje miejsce w codziennej diecie, każdego z nas. Niestety rzadko dbamy o to, by faktycznie przypilnować tych proporcji. Zapominamy, jak wiele witamin, minerałów i innych cennych składników dostarczają nam warzywa i owoce. Warto postawić na soki warzywne, owocowe lub warzywno-owocowe, ponieważ dostarczają energii, jakiej do tej pory było brak. Dbają praktycznie o każdy układ oraz poszczególne narządy w organizmie. Działają oczyszczająco, ale i odchudzająco. Są zdrowe, pyszne, proste w przygotowaniu i powinny zagościć nie tylko w menu tych, którzy walczą ze zbędnymi kilogramami, ale każdego kto chce zadbać o prawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu.

Warzywa na odchudzanie

Zastosowanie soków warzywnych w diecie redukującej masę ciała to doskonały pomysł. W warzywach poza witaminami i minerałami znajdujemy sporo błonnika. Ten z kolei odpowiada za odczucie sytości, jest zatem w stanie ograniczyć apetyt i uchronić przed chęcią podjadania. Nadto warzywa zawierają o wiele mniej cukru niż soki owocowe i są najmniej kaloryczne. Można postawić na kupno gotowych soków, ale zdecydowanie lepiej pokusić się o ich przyrządzanie w domowym zaciszu. Nie jest to trudne zadanie, a do tego dające gwarancję, że wiemy, co pijemy.

Soki odchudzające

Pośród soków wykazujących działanie sprzyjające odchudzaniu warto wypróbować:

  • sok szpinakowy, który przyspiesza przemianę materii. Działa również oczyszczająco i obniża poziom złego cholesterolu,
  • sok z kapusty także wykazuje działanie oczyszczające. Obniża ciśnienie krwi. Zalecany jest dla osób mających problemy z układem trawiennym,
  • sok z ogórków usprawnia pracę układu trawiennego i ułatwia wydalanie wody z organizmu, która w wielu przypadkach zatrzymując się w naszym ciele odpowiada za niemałą część dodatkowych kilogramów,
  • sok selerowy również działa oczyszczająco i korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego.

Z kolei, jeśli soki warzywne niekoniecznie do nas przemawiają i wolimy nieco słodsze owoce, warto wybierać te, które są niskokaloryczne, a soki uzupełniać również o warzywa. Z owoców nadających się do wykonania soków odchudzających sprawdza się przede wszystkim grejpfrut, a także pozostałe owoce cytrusowe.

Warto pamiętać o tym, że najwięcej właściwości zawierają soki świeżo wyciśnięte i od razu wypite. Można również przechować je w lodówce, ale nie dłużej niż przez kilka godzin, aby nie utracić tego, co w nich najważniejsze i najcenniejsze. „Każdy posiłek to podróż w krainę smaku”…ale nie tylko. Po zdrowe, naturalne soki na odchudzanie i nie tylko, warto udać się na fitday.eu.

Kategorie:   ARTYKUŁY, DIETY, DODATKI DO ŻYWNOŚCI E, ZDROWIE I URODA

Komentarze