Diety, zdrowie, fitness i odchudzanie – DIETY.PL

Menu

Dlaczego tempo odchudzania nagle spada?

Efekty odchudzania przy prawidłowym postępowaniu są widoczne najczęściej od razu. Bywa, że wszystko idzie w dobrym kierunku i jak to bywa w takich przypadkach apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcemy zrzucać coraz więcej kilogramów, ale okazuje się, że tempo odchudzania nagle drastycznie spadło.

Dlaczego odchudzanie staje się wolniejsze?

Początkowa faza odchudzania to usunięcie z organizmu nadmiaru płynów, a wraz z nimi i nagromadzonych przez wiele miesięcy toksyn. Sport i właściwa dieta sprawiają, że toksyny zaczynają być usuwane przez układ moczowy oraz pokarmowy. Jest to proces niezbędny do trwałego zgubienia zbędnych kilogramów i spalenia tłuszczu. Właśnie moment przejścia pomiędzy usuwaniem nagromadzonej wody, co było relatywnie szybkie, a właściwym odchudzaniem, czyli spalaniem tkanki tłuszczowej, jest chwilą, w której odchudzanie wydaje się być mało efektywne. Jednak wcale takie nie jest. To całkowicie naturalna i wręcz pożądnana reakcja, szczególnie w przypadku gdy do utraty jest dużo kilogramów. Oznacza to także, że metabolizm organizmu zaczyna się stabilizować.

Gdy waga stoi w miejscu – postępowanie

Zwykle, jeśli efektów nie widać przez dłuższy okres czasu zaczyna się zastanawianie się, co zrobić. Rada jest prosta – nie należy niczego zmieniać. Warto zapewnić organizmowi odpowiednią ilość wody, aby ułatwić mu oczyszczanie. W żadnym wypadku nie należy przerywać diety oraz ćwiczeń, a dalej się rozwijać. Nie wolno także zażywać środków przyśpieszających odchudzanie, ani wpadać w panikę skutkującą zaostrzeniem diety. Nagłe zmniejszenie liczby spożywanych kalorii nie poprawi sytuacji, metabolizm zwolni jeszcze mocniej i efekty wcale nie będą lepiej widoczne. Jedyną rozsądną radą jest kontynuowanie dotychczasowego trybu odchudzania. Wówczas odchudzanie będzie w dalszym ciągu przynosić stopniowe efekty. Aby schudnąć trwale potrzeba czasu, a wolniejsze gubienie kilogramów jest znacznie bardziej trwałe niż błyskawiczna utrata wagi, jaka grozi efektem jojo.

Kategorie:   ARTYKUŁY, ĆWICZENIA, DIETY, FITNESS, ZDROWIE I URODA

Komentarze